ORGANIZATORZY

Aktualności

Wygrana Dawidowicz, triumf Włoszczowskiej

niedziela, 31 maja 2009 - 09:40

Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) wygrała w Nałęczowie trzecie w tym sezonie zawody zaliczane do cyklu Lang Team Grand Prix MTB. Drugą pozycję zajęła Maja Włoszczowska, która zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej imprezy.

Na trudnej, podmokłej trasie w Nałęczowie ton rywalizacji od początku nadawała Dawidowicz. Dziesiąta zawodniczka igrzysk w Pekinie odskoczyła już na pierwszym okrążeniu, a na kolejnych konsekwentnie powiększała przewagę nad dwójką Anna Szafraniec (JBG-2 Professional MTB Team) - Maja Włoszczowska (CCC Polkowice). Na rundę przed końcem wyścigu walczące o triumf w "generalce" zawodniczki traciły do 22-letniej Dawidowicz ponad dwie minuty i kwestia zwycięstwa była przesądzona.

Na ostatnim okrążeniu Włoszczowska zdołała odjechać Szafraniec i ukończyć zawody na drugim miejscu, 45 sekund za klubową koleżanką z CCC Polkowice. Zrezygnowana wicemistrzyni świata z 2002 roku minęła linię mety 36 sekund po wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu. Kolejne miejsca zajęły: Magdalena Sadłecka (CCC Polkowice), Paula Gorycka (DEK Meble Cyclo Korona Kielce) i Sylwia Kapusta (Corratec Team).

W klasyfikacji generalnej Lang Team Grand Prix MTB na jeden wyścig przed końcem pewna końcowego zwycięstwa może być Maja Włoszczowska, dla której jest to czwarte zwycięstwo w historii. O drugą pozycję rywalizować będą Dawidowicz i Szafraniec.